Pliidikubu on oluline osa ventilatsioonist

Pliidikubu on oluline osa ventilatsioonist

Pliidikubu töö mõjutab oluliselt sisekliimat ja ta on väga tähtis osa eluruumi ventilatsioonisüsteemist. Paigaldus- ja investeerimiskulud on madalamad, kui ventilatsiooniseadme väljatõmbeventilaatorit kasutatakse ka õhupuhasti jaoks. Sellisel juhul ei vaja õhupuhasti eraldi ventilaatorit, väljatõmbeõhukanalit, lae tihendit ega ühendust väliskeskkonnaga.

CASA korteripõhistel ventilatsiooniseadmetel W3XS, W4XS, R3 ja R5 on köögikubu ühendamise jaoks olemas eraldi ühendus. Köögikubust tõmmatavat õhku ei suunata läbi ventilatsiooniseadme soojusvaheti, vaid otse väljaviskesse. See garanteerib soojusvaheti puhtuse ja seadme tõhusa töö.

Swegon Smart pliidikubu ühendamine CASA ventilatsiooniseadmega on lihtne. Mõlemad seadmed ühendatakse komplektis oleva kaabliga ning süsteem on kasutusvalmis.

Ventilatsiooniseadet saab juhtida pliidikubult. Ventilatsiooniseade tuvastab, kui õhupuhasti on sisse lülitatud, ja suudab seejärel maja õhutasakaalu säilitamiseks kompenseerida vajaliku sissepuhke õhuvoolu. See on tänapäevastes tihedates hoonetes väga oluline funktsioon. Sama funktsiooni saab kasutada ka kesktolmuimeja kasutamisel ja kamina süütamisel